Cup Lock iskele sistemleri, özellikle inşaatlarda iskeleler arasında kalın döşemeler ve diğer yüklerin sabit tutulmasını, hareket etmemesini sağlamak amacıyla kullanılan ürünlerdir. Tek bir bağlantı noktasına dört adet, dört yollu vana kullanımıyla birlikte bağlantı kurulabiliyor. Bu sayede direkt olarak yatay elemanlar sayesinde, birbirinden farklı noktalar arasında bağlantının kurulabilir olması ve dış cephe iskelesi veya iç cephe incelemesinin yararlanılabilecek bir yapıya sahip olması sağlanıyor. Cup lock iskele sitemlerinde ahşaplar aracılığıyla destek oluşturulması, kule merdiveni olarak veya yük taşıma iskelesinden faydalanılabilecek bir sistem oluşturuluyor.

Cup-Lock İskele Nedir?

Döşemeler ve diğer yüklerin sabit tutulmasını sağlamak, standart parçalarla inşaatın iç ve dış cephesinde farklı ürünlerle birlikte kullanıma uygun olabilecek bir iskele yapısı ortaya çıkıyor. Cup Lock iskelelerde her bir bağlantı parçası ince olmasına rağmen, dört farklı bölgeyle birlikte kullanılabilen yapısı bulunmasından ötürü son derece güvenli bir sistemi oluşturuyor.

Cup Lock İskele Nasıl Kullanılır?

Cup Lock iskele sistemlerinde yatay elemanlarla boyların döşeme yüklerinden yararlanılabilecek bir sistem kullanılabilecek bir sistemin kurulabilir olması sağlanıyor. Piyasada yoğun ilgi gören, çok uzun süredir ilgi gösterilmeye devam edilen sistemlerle birlikte, tek bir noktadan dört adet bağlantının kurulabileceği sistem oluşturulabiliyor. Cup Lock sadece yük taşıma veya farklı bağlantı işleminin gerçekleştirilmesi, 4 bağlantı alanının da değerlendirilebileceği bir iskele yapısının elde edilmesi sağlanıyor. Aşırı fazla olan rüzgarlarda da kalıplarda veya döşemelerde herhangi bir şekilde iskele için problemle karşılaşılmasına yol açabilecek, sistemde bozunmaya yol açabilecek sorunlar oluşmuyor.

Cup Lock İskele Avantajları Nelerdir?

Kalın döşeme sistemleri amacıyla özel olarak değerlendirilebilen, her şantiye alanında güvenli ve ulaşıma uygun durumda olan iskele yapısına sahip olan sistemler arasında bulunuyor. H20 ahşap kirişler ve diğer ahşaplarla birlikte kullanılabilecek, direkt olarak döşeme kalıplarının her bölgesi için yük taşıma sürecini değerlendirmek mümkün oluyor. Diyagonal parçalarla birlikte değerlendirmeye uygun, her zaman için yararlanılması sağlanan bir sistem olması nedeniyle, herhangi bir problemle karşılaşılmaksızın dört yollu başlıkların kurulumu sağlanabiliyor.