Hareketli veya sabit iskele sistemleriyle birlikte, şantiye alanlarında faydalanılabilecek pek çok iskele türü bulunuyor. TSE belgesine sahip olan, standartlara uygun bir şekilde üretilen, 15 metrelik yüksekliklere kadar rahatlıkla erişilebilecek iskele çeşitleri bulunuyor.

Firmalar tarafından tüm iskele türleri arasında seçim yapılarak siparişlerin verilmesi ve belirli gün boyunca kiralanarak kullanılması mümkün oluyor. İskele sistemlerinde gemici merdiveni, cup lock iskeleler, taşıma iskeleleri veya genellikle dış cephe çalışmalarının yapıldığı veya kaplamaların yapıldığı modeller için kiralama işlemlerinin gerçekleştirilmesi sağlanıyor.

İskele Nedir?

İskeleler sadece ustaların çok yüksek bölgelere ulaşması için değil, yük taşımak için veya inşaat kalıplarının uzun süre boyunca sabit tutulması için de kullanılabilecek bir yapıya sahip olabiliyor. Birbirinden farklı her bir iskeleden sadece hangi iş türünün gerçekleştirilmek istendiğini belirleyerek yararlanabilirsiniz.

Hangi İskeleler Avantajlıdır?

İskele sistemlerinin tümünden faydalanılabileceği gibi, çalışmanın türüne bağlı olarak birbirinden farklı iskelelerin değerlendirilmesi mümkündür. Ağır yüklerin taşınması, beton atma çalışmalarında inşaat için özel olarak kullanılan iskelelerin ve dış cephe iskelelerinin yoğun bir şekilde ilgi gördüğü biliniyor. Merdiven kulesi olarak kullanılabilecek ürünler olduğu gibi, doğrudan demirci iskelelerinden faydalanılması için uygun ücretler belirleniyor. Hareketli olan modeller bulunduğu gibi, yük taşımak için kullanabileceğiniz veya direkt olarak ustaların dış cephede, geniş bir yüzeyde çalışmasını sağlayacağınız modelleri de değerlendirebilirsiniz.

Hareketli İskele Var Mı?

Taşınabilir, sürekli olarak tak sök yapması gerekmeyen, kısa süre içerisinde kurularak sadece bir kurulumla birlikte değerlendirilebilecek yapıya sahip hareketli iskele çeşitleri de bulunuyor. Hareketli olarak kullanıma uygun olan, her bir şantiyede direkt olarak farklı noktalara sadece birkaç saniye içerisinde kilit pimlerinin sökülmesiyle birlikte taşınabilecek yapıya sahip olan iskeleler bulunuyor.

Sürekli olarak birbirinden farklı modellerin kullanılması, aynı bölgede onlarca parçaya sahip olan iskelelerin kurulumuyla zaman kaybedilmemesi gereklidir. Şirketler ve şantiye alanında gerçekleştirilen özel çalışmalar aracılığıyla yeni olanaklardan yararlanabilirsiniz. Bu alanda isteklerin karşılanması, herkesin ulaşabileceği şekilde, işin türüne bağlı olarak bu iskelelere pek çok sayıda erişilerek yararlanılması mümkün oluyor.