İnşaatlarda güvenliğin sağlanması ve şantiye alanında can veya mal kaybına sebebiyet verebilecek durumlarla karşılaşılmaması amacıyla özel olarak kenar koruma sistemleri kullanılıyor. Her bir firmanın bu alanda uzman olan ekiple iletişime geçmesi, şantiye alanında mağduriyet oluşmasını önleyecek şekilde kenar koruma sistemlerinden yararlanması gereklidir.

Kurulacak olan alana herhangi bir şekilde zarar vermeyen ve betonu veya çelik plakayı etkilemeyecek şekilde kurulum sağlanabiliyor. Müşterilerin problem yaşamaması, çok kısa süre içerisinde hizmet alabilmesi amacıyla bu alanda çeşitli yapılardaki kenar koruma panelleriyle, tek yapıya sahip olan kenar koruma sistemlerinden yararlanılması mümkün oluyor.

Kenar Koruma Sistemi Nedir?

Kenar Koruma Sistemi Özellikleri

Kenar koruma sistemlerinin en çok dikkat çeken özelliklerinin başında, iki farklı plaka yapısıyla kullanıma uygun olan bir yapıya sahip olması geliyor. Özellikle de bu alanda her bir kullanıcının yararlanabileceği, özel olarak hizmet alınabilecek şekilde kenar koruma sistemlerinin standartlara uygun olmasına dikkat edilmesi gereklidir.

Kenar koruma sistemlerinde müşterilerin talepleri doğrultusunda, özel olarak projelendirilen sistemlerle birlikte TSE belgeli bir şekilde, özel profillerin kiralanması ve şantiye alanlarında kullanılması mümkündür. Kutu profil ve galvaniz kaplama malzemeyle özel olarak imal edilen, her zaman için sabitliğini ve güvenli ortam yapısını koruyacak olan bir profil olarak ilgi görmeye devam ediyor. Taban plakasında yer alan bölümler aracılığıyla kenar koruma malzemelerinin kurulumu yapılabiliyor.

Kenar Koruma Sistemi Malzemeleri

TS EN 13374 standartlarına sahip olan ürünlerin sipariş edilmesi, bu sipariş için de şantiye alanıyla ilgili tüm bilgilerin, projelendirme açısından doğru verilmesi gereklidir. Çabuk bir şekilde kurulabilen ve kısa sürede sökülebilen parçalardan oluşuyor olması sayesinde, tüm parçaların ilk halindeki gibi firmaya teslim edilmesi gerekir.

Dikme olarak tanımlanan parça, iki veya daha fazla seçenekle kullanıma sunulan profilin özellikleri, özel olarak tasarlanan pimler, kenar koruma panelleri, kenar koruma beton vidaları, ile teslimat yapılır. Her şantiye alanında özel olarak kullanıma uygun hale getirilmesi son derece kısa sürede gerçekleştirilebilecek ürünler arasında kenar koruma sistemleri gösteriliyor.