Kızılcaşar Mahallesi, 1214. Sokak No:11 / İncek Yolu

Cup-Lock İskele Sistemi

Anasayfa Cup-Lock İskele Sistemi

İletişim

KIZILCAŞAR MAHALLESİ, 1214. SOKAK NO:11 / İNCEK YOLU ANKARA

Telefon : 0 532 647 65 00

Email: info@ankaraiskelekiralama.com

Online Katalog

 

Cup lock iskele, kalıp hazırlanırken kalas ve diğer ağır materyallerin birlikte tutulabilmesi, kiriş ve diğer bölgelerin çökmeden sabit kalması için kullanılabilen özel bir sistemdir. Ağırlığın hangi bölgeye ne kadar geldiğinin hesaplanmasıyla birlikte, firmamız tarafından şantiye noktasına gönderilmesi gereken malzemeler belirlenecek ve hazırlanarak teslim edilecektir.
 
Şantiye noktasına ulaşacak olan her bir kesit için nasıl bir yerleşimin yapılması gerektiği, planıyla birlikte firmamızın çalışanları tarafından size yardımcı olunarak belirlenecek, bu sayede tam olarak eşit bir yük dağılımı olması sağlanacaktır.
 

Cup Lock Yük Taşıma İskelesi

Hesaplamanın yapılma amacı, şantiye bölgesinde kalıp atılacak olan alan için oluşacak ağırlığın tespit edilmesi ve buna göre kurulum yapılabilmesi gerektiğinden kaynaklanıyor. Ancak bu hesaplamalar sayesinde tamamen güvenli ve kalıpla ilgili yamukluk, beton atma problemi olmadan kullanım mümkün hale gelecektir. Ağırlığın tam olarak kusursuz bir şekilde taşınabilmesi için, gerektiğinde haftalarca durabilecek biçimde iskele kurulumunun yapılması şarttır. Cup lock sistemde hem kiriş için hem de döşemelerin, kalasların yer aldığı bölgenin altında kurulum yapılmasının ardından, kalasların tam olarak kavranması ve ana taşıyıcılarla birlikte destek taşıyıcıları aracılığıyla sistemin uzun süre yükü kaldırması sağlanıyor.
 
 
Cup lock iskele sisteminde yaygın bir şekilde kullanımın ortaya çıkıyor olmasının temelinde, herhangi bir yük incelemesinin ve hesaplama işlemlerinin yapılmasının ardından, bir bölgede veya bir taşıyıcıya fazladan yük binme durumu söz konusu olmamasıdır. Bu iskele sisteminin amacı işçi taşımak ve boya badana yapılması için kullanmak değil, doğrudan yüksek ağırlıklardaki yükün taşınmasını sağlayarak, sistemi uzun süre sorunsuz biçimde ayakta tutmaktır.
 
 

Cup Lock Güvenli İskele Sistemleri

Mağduriyet yaşanmaması, zemin kattan ilk kata çıkışta olduğu gibi, her katta kalıp atılabilecek olan tavan bölümlerinde bu sistemin değerlendirilmesi mümkün olacaktır. Firmamızla telefon numaramız olan + 90 532 647 65 00 hattından iletişime geçtiğinizde de sisteme dair özel olarak bilgi edinme fırsatına sahip olacak, Cup Lock iskele için hesaplama yapılmasını talep edebileceksiniz.
 
TS EN 12810-1 – TS EN 12810-2 – TS EN 12811-1 – TS EN 12811-2TS EN 12811-3 olarak belirlenen ve ülkemizde en kaliteli sistemlerin üretimiyle birlikte standartlara uygun çalıştığı belirtilen şirketimizden hizmet alınması mümkündür. Türkiye’nin her zaman için uygun fiyat ortalamasıyla birlikte Cup lock iskele ihtiyacını, başkent genelinde çalışmalarını sürdüren firmamız tarafından karşılamaya devam edebilirsiniz. Günlük ve malzemelerin kullanılacağı süreye uygun bir şekilde firmamıza siparişle dair fiyat öğrenmek için ulaşmanız mümkün olacaktır.
 

Cup Lock İskele Siparişi

Kiralık iskele sistemleri arasında özellikle inşaatlarda kalıp dökmek amacıyla kullanılan en kaliteli ve verimli sistemlerin başında geliyor. Cup lock iskele sayesinde kalıp için kalasların ve demir materyalin kullanıldığı bölümlerde oluşan yüksek ağırlığın kaldırılabilir olması son derece önemlidir. Bu noktada ihtiyaca uygun bir şekilde sürecin yönetilmesi, gerektiğinde yağmur ve kar durumlarında da doğrudan günler boyunca sistemin hiçbir şekilde bükülmeden kalması gereklidir. Ancak bu sayede inşaatın başarılı biçimde gerçekleştirilmesi mümkün olacak ve kurulacak olan iskelenin her zaman için güvenli halde kalması sağlanabilecektir.
 
Bükülme veya herhangi bir taşıyıcı bünyesinde düzenli olarak deformasyon görülmesi mümkün olmayacaktır. Cephe iskelesi olarak da tanımlanan sistemde kirişlerle birlikte kalıpların bir arada tutulması, beton atma faaliyetlerinde hiçbir şekilde alt kısmın aşırı yük nedeniyle çökmeyecek biçimde kullanılabilir olması gereklidir.